8 lutego 2017

Mamy już książki z dofinansowania do projektu "Nakręceni na czytanie."

W ramach Konkursu "Rozwijam swoje pasje" ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Suwałk projekt "Nakręceni na czytanie" przygotowany przez naszą bibliotekę otrzymał dofinansowanie na zakup nowych książek.  Już czeka na Was ponad 1o0 nowych tytułów.
Co wybrać? Szczególnie polecam książkę o wychowankach domów dziecka "Teatr niewidzialnych dzieci" Marcina Szczygielskiego, pełną przygód opowieść o Arturze poszukującym Księgi Odpowiedzi Gerda Ruebenstrunka i powieść polskiej pisarki Anny Łaciny.

Teatr niewidzialnych dzieci Marcina Szczygielskiego 


 "Ta książka to rozgrywająca się na początku lat 80. XX wieku opowieść o dzieciach z domów dziecka, snuta przez dziesięcioletniego Michała. Indywidualne, często tragiczne losy wychowanków splatają się ze sobą w trudnych czasach i trudnym miejscu. Mimo to dziecięca ciekawość świata i chęć oderwania się od ponurej rzeczywistości otwierają przed nimi całkiem nowe pole do realizacji marzeń.
Stan wojenny to dla współczesnych dzieci zamierzchłe czasy, jednak na tyle ważny rozdział w polskiej historii, że trzeba go znać. „Teatr niewidzialnych dzieci”, opowieść fascynująca i przejmująca, uchyla drzwi do świata z dawnych lat. "
 http://www.empik.com/kultura/przecinek-i-kropka/teatr-niewidzialnych-dzieci-recenzja-ksiazki/


Artur i Zapomniane KsięgiArtur i zapomniane księgi Gerd Ruebenstrunk

"Są książki zwykłe i książki szczególne, dające wielką moc ich posiadaczom. Ich magiczna potęga może wyrządzić wiele zła, dlatego arabscy uczeni ukryli je w bezpiecznym miejscu. Tysiąc lat później tajemniczy Poszukiwacze obsesyjnie pragną dotrzeć do Zaginionych Ksiąg i wywracają przy tym do góry nogami życie czternastoletniego Artura, który znalazł sobie spokojne wakacyjne zajęcie w zagraconym antykwariacie. Z pasją spędza czas na czytaniu i unikaniu nieustannie paplającej rówieśniczki, wnuczki właściciela księgarni. Pewnego dnia antykwariusz pada ofiarą napadu, a Artur i Larisa muszą 
 wyruszyć na poszukiwania bezcennej Księgi Odpowiedzi. W pełnej przygód podróży wiodącej m.in. poprzez Amsterdam i Bolonię młodzi bohaterowie poznają historię średniowiecznych miast i zgromadzone w nich niezwykłe kolekcje bezcennych woluminów"       .http://www.dobreksiazkimag.pl/?p=33082

Niebo nad pustynią Anna Łacina
Okładka książki Niebo nad pustynią
"Młodzi ludzie i egipski raj: wczasy all inclusive. Idylla? Nie całkiem. Każde z nich bowiem przywiozło taki bagaż, że i dorosłemu trudno byłoby się z nim uporać. Anastazja skrywa rany, nie tylko na nadgarstkach. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży. Jednemu z bohaterów rzeczywistość myli się z grami, za to drugi wydaje się niepokojąco idealny.
Spotkanie tej czwórki może oznaczać początek zmian w życiu każdego z nich. Albo większe kłopoty…
Powieść Anny Łaciny („Dzika jabłoń”, „Telefony do przyjaciela”, „Miłość pod Psią Gwiazdą”) trzyma w napięciu do ostatniej strony."
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/296081/niebo-nad-pustynia